19 MAYIS HEMŞİN´DE COŞKUYLA KUTLANDI

 
        Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı´nın 98.Yıldönümü İlçemizde Etkinliklerle Kutlandı
        19 Mayıs Atatürk´ü Anma,Gençlik ve Spor Bayramı ilçemiz Hemşin´de coşkuyla kutlandı. Törene Hükümet Konağı´nda bulunan Atatürk Büstüne çelenk koyulmasıyla başlandı. Daha sonra törenlere okullar kapalı spor salonunda devam edildi.
        Törene İlçe Kaymakamımız Sayın Coşkun ÖZTÜRK, İlçe Belediye Başkanı Sayın Halim Kazım BEKAR,daire amirleri, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar, okul ve kurum müdürleri,öğretmenler,öğrenciler ve ilçemiz vatandaşları katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasından sonra protokol öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı. Günün anlam ve önemiyle ilgili konuşmayı Hemşin Anadolu Lisesi Müdürü Sayın Nihat FERAH yaptı. Daha sonra Hemşin Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Vekili Sayın Yunus UZAN sene boyunca ilçede gerçekleştirilen sportif faaliyetler ve ülke çapında öğrencilerimizin kazandığı başarılardan bahsedip, sportif faaliyetlerin gerçekleştirilmesinde emeği geçen başta İlçe Kaymakamımız Sayın Coşkun ÖZTÜRK olmak üzere herkese teşekkür etti. Daha sonra Hemşin Anadolu Lisesi ve Merkez Ortaokulu öğrencileri günün anlam ve önemiyle ilgili şiirlerini okudular.
    Gençlik haftasında çeşitli dallarda dereceye giren öğrencilere ödülleri İlçe Kaymakamımız Sayın Coşkun ÖZTÜRK ve Belediye Başkanı Sayın Halim Kazım BEKAR tarafından verildi. Tören folklor ekibinin tulum eşliğindeki gösterisiyle sona erdi.