2017-2018 YILI EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜVENLİK VE DEĞERLENDİRME TOLANTISI YAPILDI
 
2017-2018 Eğitim Öğretim yılının ikinci dönemi başlaması ile birlikte güvenlik önlemleri toplantısı iki aşamalı olarak gerçekleştirildi. Toplantıya Kaymakamımız Sayın Coşkun ÖZTÜRK, Belediye Başkanı Sayın Halim Kazım BEKÂR, İlçe Milli Eğitim Müdürü, İlçe Emniyet Amiri, İlçe Jandarma komutanı, Okul Müdürleri, Okul Aile Birliği Başkanları, Öğretmenler, Veliler ve Öğrenciler katıldı.
        Toplantının ilk aşaması öğrencilerin de katılımıyla okullar spor salonunda gerçekleştirildi. Kaymakamımız Sayın Coşkun ÖZTÜRK, öğrencilere ve velilere değerlendirmelerde bulundu. Öğrencilerin hayal kurmaya cesaretlenmelerini velilerinde bunu destekleyici tavırda olmaları gerektiğini belirtti. Eğitim öğretimin özellikle kışın olumsuz şartlarda aksamaması için  geçen sene büyük bir çaba sarf ettiğini belirterek bu sene de öğrencilerden ve velilerden keyfi olarak devamsızlık yapılmaması konusunda ricada bulundu. Velilerden her öğrencinin değerli olduğunu bundan dolayı da özelde kendi öğrencisinin genelde ise diğer öğrencilerin başarısı için sarf edilen çabalara katılmalarını istedi ve başarının bütüncül olduğunda anlamlı olduğunu ifade etti. Okul aile birlikteliğinin önemini anlatarak eğitimin öğretim faaliyetlerinin kalitesi için bu birlikteliğin sağlanmasının bir zorunluluk olduğunu belirtti
        Toplantının son bölümünde öğrencilerden şikâyetlerinin, isteklerinin olup olmadığı sorularak öğrencilere  söz verildi. Sonrasında ise öğrenciler ile birlikte yapılan toplantı sonlandırıldı.
      Toplantının ikinci aşamasına Hemşin Anadolu Lisesi toplantı salonunda devam edildi. Buradaki görüşmede okul çevresi ve güvenliği, servis araçlarının takibi, zararlı alışkanlıklardan öğrencilerimizi uzak tutabilmek adına okul ve velilere düşen görevler hakkında konuşuldu. Okul başarılarının arttırılması, eğitim öğretimim faaliyetlerinin nasıl daha etkin bir şekilde yürütülebilmesi hakkında görüşler belirtildi.
        Toplantının son bölümünde soru cevap kısmına geçilerek velilerden istek ve şikâyetlerini belirtmelerini isteyen Kaymakamımız devamında iyi dilekleri ile toplantıyı sonlardırdı.