23 NİSAN HEMŞİN'DE COŞKUYLA KUTLANDI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İlçemiz Hemşin´de coşkuyla kutlandı. Bayram Töreni Hükümet Konağı bahçesinde bulunan Atatürk Büstüne İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafında çelenk konulması ile başladı. Törenlere Hemşin Meydan Parkında devam edildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başlayan törene İlçe Kaymakamımız Sayın Hamza TÜRKMEN, İlçe Garnizon Komutanı Sayın Erdal KOÇ, İlçe Belediye Başkanı Sayın Halim Kazım BEKAR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ali KAMBUR, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar,okul ve kurum müdürleri,öğretmenler,öğrenciler ve ilçemiz vatandaşları katıldı. Üçlü protokolün öğrencilerin bayramını kutlamasıyla başlayan törende açılış konuşmasını Merkez İlkokulu Müdürü Sayın Safiye KURT yaptı. Sayın KURT konuşmasında; bu önemli günün anlam ve öneminden bahsedip Ulu Önder Atatürk´ün dünya çocuklarına verdiği değerden söz etti. Daha sonra Merkez İlkokulu Müdür Yardımcısı Sayın Hasan UĞUZDEĞER günün anlam ve önemiyle ilgili konuşma gerçekleştirdi.

Konuşmaların ardından Hemşin Merkez İlkokulu Anasınıfı öğrencileri gösterilerini sunmak üzere sahneye çıktılar. Merkez ilkokulu 3-A ve 4-A sınıfı öğrencileri "Penguen Dansı", 2-A sınıfı öğrencileri de skeç gösterilerini sundular. Öğrencilerin gösterileri izleyiciler tarafından büyük ilgiyle izlendi. Daha sonra okul korosu günün anlam ve önemiyle ilgili şarkılar seslendirdi. Ayrıca Hemşin Merkez İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri günün anlam ve önemiyle ilgili birçok şiir okudu. Daha sonra öğrenciler arasında sportif yarışmalar gerçekleştirildi.

Yarışmaların sona ermesiyle çeşitli dallarda dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.
 
 

 

 

( Not: Sitemizde İçerik Ekleme ve Düzenlemesi Devam Etmektedir)