23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ve ÇOCUK BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI
 
        23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Hemşin Kaymakamı Sayın Coşkun ÖZTÜRK, Hemşin İlçe Milli Eğitim Müdürü Hızır HATIRNAZ eşliğinde okul müdür, öğretmen ve öğrencilerini makamında kabul ettiler. Hemşin Kaymakamlığı Makamı temsili olarak Hemşin İlkokulu öğrencilerinden 2. sınıf öğrencisi Özgül Deren USTA ile 3. sınıf öğrencilerinden Faik Kaan BAYTÜRK'e bırakıldı.
        Makamda gerçekleşen temsilin ardından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkulu bir katılımla Hemşin Meydan Parkında kutlandı. Yapılan kutlama programına Hemşin Kaymakamı Sayın Coşkun ÖZTÜRK,  Hemşin Belediye Başkanı Sayın Halim Kazım BEKAR, İlçe Jandarma Komutanı Engin ARPA, İlçe Emniyet Amiri V. Akif KARADUMAN, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet MATARACI, MHP İlçe Başkanı İbrahim Ethem ALPARSLAN, ilçe daire  müdürleri, öğrenciler, öğretmenler, veliler ve Hemşin halkı katıldı.
        Kutlama programı katılımcıların yerini almasıyla birlikte saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Daha sonra Hemşin Kaymakamı Sayın Coşkun ÖZTÜRK ve Hemşin Belediye Başkanı Sayın Halim Kazım BEKAR tören alanında öğrencilerin, protokol üyeleri ve vatandaşların bayramını kutladılar. Merkez İlkokulu Müdürü Safiye KURT tarafından günün anlam ve önemini belirtilen konuşma yapıldı.
Konuşma sonrasında Merkez İlkokulu Öğrencileri tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu, müzikli dans gösterileri sergilendi. Miniklerin gösterileri programa katılanlar tarafından büyük ilgi ile takip edildi.
        Programın son bölümün öğrenciler arasında halat çekme, balon patlatma, çuval yarışı, yumurta yarışı, sandalye çekme ve bayrak yarışları düzenlendi. Yarışmada dereceye giren ve çeşitli spor dallarında ilçemizi ilde temsil eden öğrencilerin ödülleri Hemşin Kaymakamı Sayın Coşkun ÖZTÜRK, Hemşin Belediye Başkanı Halim Kazım BEKAR, Hemşin İlçe Jandarma Komutanı Engin ARPA, İlçe Emniyet Amiri V. Akif KARADUMAN ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hızır HATIRNAZ  tarafından verilerek kutlama programı tamamlandı.