İlçemizde ''24 Kasım Öğretmenler Günü'' Kutlama Programı Hemşin Çok Programlı Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi. Törene İlçe Kaymakamımız Sayın Bayram SAĞIR, Belediye Başkanımız Sayın Halim Kazım BEKAR, İlçe Mili Eğitim Müdürümüz Sayın Hızır HATIRNAZ, Şube Müdürümüz Sayın İrfan ATAMAN, tüm öğretmenler, kurum amirleri ve vatandaşlarda katıldı.
Törende saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından günün anlam ve önemiyle ilgili konuşmayı Hemşin Çok Programlı Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Mediha GÜRES ATALAY yaptı. Merkez Ortaokulu ve Hemşin Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerinin günün anlam ve önemiyle ilgili şiirleri okumasından sonra emekli öğretmen konuşmasını Nihat FERAH yaptı. Şehit öğretmenlerimizin ve yakın zamanda kaybettiğimiz Rize İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet Hamdi YILMAZ'ın anısına sunulan video gösterimleri salonda duygu dolu anların yaşanmasına vesile oldu. Törenin  sonunda Öğretmenler Günü Haftası'nda ilçemizde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimize ödülleri protokol tarafından verildi.
        24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama töreninin ardından İlçe Kaymakamımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz öğretmenlerimizin öğretmenler gününü tek tek kutlayarak kendilerinde görevlerinde daimi başarılar diledi.