CUMHURİYETİMİZİN 94.YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
 
Cumhuriyetimizin ilanının 94. Yıldönümü kutlama programı Hemşin Kaymakamı Sayın Coşkun ÖZTÜRK’ün makamında gerçekleştirmiş olduğu tebriklerin kabulu ile başlandı.
Programa Hemşin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün kapalı spor salonunda düzenlemiş olduğu etkinliklerle devam edildi. Aziz şehitlerimiz anısına yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Hemşin Kaymakamı Sayın Coşkun ÖZTÜRK yapmış oldukları konuşmalarında: “Atatürk’ün “Türk Milletinin tabiat ve adetlerine en uygun olan idare Cumhuriyet idaresidir.” diyerek gerçekleştirdiği Türkiye Cumhuriyeti'ni işte böyle yüksek bir ruhtaki başkomutan, askerleri ve cefakâr Anadolu insanı kurmuştur.
O günden bugüne ilerlemesini sürdüren devletimiz yaşadığı badireleri atlatmasını bilmiş ve dünyadaki güçlü devletler arasındaki yerini almıştır.”dedi.
        Programa günün anlam ve önemini içeren şiirlerin öğrenciler tarafından okunmasıyla devam edildi. Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin hediyeleri Hemşin Kaymakamı Sayın Coşkun ÖZTÜRK ve Hemşin Belediye Başkanı  Sayın Halim Kazım BEKAR tarafından verildi.
          Hemşin Kaymakamı ve Belediye Başkanı'nın öğrencilerin ve halkın Cumhuriyet Bayramını kutlamalarının ardından öğrenciler tarafından tulum eşliğinde oynanan halk oyunuyla programa devam edildi. Geçit töreniyle program sona erdi.