CUMHURİYETİN 93. YIL DÖNÜMÜ İLÇEMİZDE COŞKUYLA KUTLANDI

        İlçemizde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları  28 Ekim Cuma günü Atatürk Anıtına İlçe Kaymakamımız  Hamza TÜRKMEN ve Belediye Başkanı Halim Kazım BEKAR çelenk sundu . Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti.

        Törene ilçe daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile öğrenciler katıldı.

29 Ekim Cumartesi  günü kaymakamımız Hamza TÜRKMEN ve Belediye Başkanı Halim Kazım BEKAR Kaymakamlık makamında tebrikleri kabul ettiler ve resmi tören için Hemşin kapalı spor salonuna geçildi.

        Tören açılış konuşmasını  yapan Kaymakamımız Hamza TÜRKMEN; '15 Temmuzda görüldü ki bu milletin içindeki istiklal arzusu  bir nebze olsun azalmamıştır. Çanakkale de hainlere nasıl geçit verilmediyse, öyle geçit vermedi  bu aziz millet. Sinesini koydu, inanç, mezhep, düşünce, kültür ayırt etmeksizin; demokrasimize 60’da, 70’de ve 80’de sürülen kara lekeyi sürdürmedi bu aziz millet. 15 Temmuz  gecesi kararlı duruşunu bozmayan tüm çalışma arkadaşlarımı tebrik ediyorum' dedi

İlçemiz Kaymakamı sayın TÜRKMEN öğrencilere hitaben; 'Türkiye Cumhuriyeti’nin fikir üretebilen, bağımsız hareket edebilen, çevre koşullarının gerektirdiği teknik bilgiyi öğrenebilen, çağımıza önderlik edebilecek genç beyinlere ihtiyacı vardır' dedi.

        Tören yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyelerinin verilmesi ve resmi geçit töreninin yapılmasının ardından sona erdi.

 

 

 

( Not: Sitemizde İçerik Ekleme ve Düzenlemesi Devam Etmektedir)