ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN ÖLÜMÜNÜN 79. YILDÖNÜMÜ MESAJI
 
 
            Aziz Milletimizin  istikbalini küllerinden yeniden doğurarak kurtaran Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ü ölümünün 79. Yıldönümünde saygıyla, minnetle yad ediyorum.
 
        Milli birliğimizin, beraberliğimizin, gizli ve açık düşmanlar tarafından bozulmaya, dağıtılmaya çalışıldığı bir dönemde, milletimizin asil duruşuna duyduğu güvenle yeniden ayağa kalkabileceğini bilen, üzerimizdeki esaret zincirine “Hangi Çılgın Bana Zincir Vuracakmış, Şaşarım” düsturuyla yaklaşan, azim ve kararlı duruşuyla hangi nesilden geldiğimizi bizlere tekrar hatırlatan Aziz Atatürk ve silah arkadaşlarına şükran duygularımı sunuyorum.
 
        Çok kısa sayılabilecek bir süre içerisinde göstermiş olduğu olağanüstü gayret ile sadece Türk Milletinin değil, tüm ezilmiş milletlerin dünyaya bakışını değiştiren olağanüstü bir mücadeleyi başarıyla yürüterek, inanç ve kararlılıkla çıkmış olduğu yolculuğu Cumhuriyetle taçlandıran Mustafa Kemal Atatürk, milletimizin sahip olduğu asil ruhu bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir.
 
        Halen vatanımıza ve milletimize karşı faaliyet gösteren şer odakları, birlik ve beraberliğimizi bozma çalışmalarını alenen devam ettirmektedirler. Bizlere düşen daha dün kurtuluş mücadelesi vermiş ecdadımızın milletimize emanet ettiği bu asil ruhu diri tutmak, bu mücadele ruhunu asla unutmamak ve gelecek nesillere asla unutturmamaktır.
 
        Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün en büyük eserim dediği Cumhuriyeti yükseltmek ve gelecek nesillere emin olarak bırakabilmek yegane gayemiz olmalıdır.
        
        Bu duygu ve düşüncelerle Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, bu destansı mücadelede görev almış tüm kahramanlarımızı rahmetle yad ediyor, bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. 
                                                                                                                                                                                                                                                           
 
                                                                                                                                                                                                                       Coşkun ÖZTÜRK 
                                                                                                                                                                                                                            Kaymakam