RİZE VALİSİ ERDOĞAN BEKTAŞ HEMŞİN İLÇESİ KÖY VE MAHALLE MUHTARLARIYLA BULUŞTU
         
         Her ay farklı bir ilçede Sayın Valimiz Erdoğan BEKTAŞ'ın teşrifleriyle gerçekleştirilen muhtarlar toplantısı Hemşin'de gerçekleştirildi. Toplantıya Sayın Valimizin yanı sıra Vali Yardımcısı Abdullah ŞEN, Hemşin Kaymakamı Coşkun ÖZTÜRK, Hemşin Belediye Başkanı Halim Kazım BEKAR, İl Jandarma Komutanı Hakan DEDEBAĞI, İl Emniyet Müdürü Altuğ VERDİ, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi YILMAZ, İl Özel İdaresi Genel Sekreter V. Salih KURTULUŞ, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Şakir KURK, İl Mahalli İdareler Müdür V. Muhammet KALYONCU, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Şafak BULUT, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 12. Bölge Müdürü Ahmet USTA, DSİ 224. Şube Müdürü Kasım KAZDAL, İl Genel Meclis Üyeleri Nadir İNCE ve Erkan ATAMAN, İlçe İdari Amirleri ve Müdürleri ile köy ve mahalle muhtarlarımız da katıldılar.
        Toplantının açılış konuşmasını yapan Sayın Valimiz; "Hemşin tarihi ve doğal güzellikleriyle turizm değeri çok yüksek bir ilçemiz. İlimizin küçük bir bölgesine sıkışıp kalan turizmin tüm ilçelerimize yayılması için önemli çalışmalar yapıyoruz. Ancak öncelikli olarak alt yapı ve üst yapı problemlerini aşmamız gerekiyor. İlimizin ve özelde ilçemizin tüm doğal güzelliklerini değerlendirmeliyiz ve hassasiyetle değerlerimize sahip çıkmalıyız." dediler.
      Toplantının devamında ilçe köy ve mahalle muhtarlarının sorunlarını dinleyen Sayın Valimiz Erdoğan BEKTAŞ, dile getirilen problemlerin nasıl çözülmesi gerektiği noktasında toplantıya katılan il müdürlerimizin görüş ve fikirlerini alarak değerlendirmelerde bulundular.      
        Toplantının son kısmında Hemşin Kaymakamı Coşkun ÖZTÜRK ve Hemşin Belediye Başkanı Halim Kazım BEKAR ilçede devam eden yatırımlarla ilgili bilgiler vererek sayın Valimizin ilçeye teşriflerinden dolayı müteşekkir olduklarını dile getirdiler.
Sayın Valimiz; "İlimizin tüm doğal güzelliklerini turizme kazandırmak adına birçok projenin geliştirildiği ve potansiyeli en yüksek seviyeye çıkarmak için vatandaşlarımızla el birliği içerisinde hareket etmek gerektiğini vurgulayarak toplantıyı bitirdiler.
        Toplantının ardından Sayın Valimiz ve beraberindeki heyet Akyamaç Şelalesi ve yapımı devam eden Hükümet Konağı'nda incelemelerde bulundular.