ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK,  ÖLÜMÜNÜN 79. YILDÖNÜMÜNDE YAPILAN ETKİNLİKLERLE ANILDI 
 
        Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, vefatının 79. yılında düzenlenen etkinliklerle anıldı.
 
        Anma programına Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtına Hemşin Kaymakamı Sayın Coşkun ÖZTÜRK ve Hemşin Belediye Başkanı Sayın Halim Kazım BEKAR tarafından çelenk konulmasıyla başlandı.
        Saat 09.05’te siren sesleri eşliğinde başlayan saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla Hükümet Konağı önündeki program sona ererek, Hemşin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan programa Hemşin Anadolu Lisesinde devam edildi.
 
        Hemşin Anadolu Lisesinde düzenlenen anma programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemiyle ilgili konuşmayı Sosyal Bilgiler Öğretmeni Arzu AKPINAR yaptılar. Anma programına öğrenciler tarafından şiirlerin okunması ve ”Karanlıktan Aydınlığa” adlı oratoryo gösterisinin yapılmasıyla devam edildi. Atatürk’ün hayatıyla ilgili kesitler sunan video gösteriminin ardından 10 Kasım anma etkinlikleri kapsamında düzenlenen kompozisyon, şiir ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere hediyeleri, Hemşin Kaymakamı Sayın Coşkun ÖZTÜRK ve Hemşin Belediye Başkanı Sayın Halim Kazım BEKAR tarafından verilmesinin ardından program sona erdi.