YENİ KİMLİKLERİN DAĞITIMI İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI
 
Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı (TCKK) Projesi kapsamında yeni kimlik kartlarının  dağıtımı için  ilçemiz Hemşin Nüfus Müdürlüğünde müracaatlar alınmaya başlandı.
Hemşin İlçe Nüfus Müdürlüğünden yapılan açıklamada müracaatlar merkez ve ilçe nüfus müdürlüklerine yapılabilecek. İnternet üzerinden ve ALO 199 aranarak da müracaat yapılabilecek. Yeni kimlikler hafif turkuaz renginde, yerli mühendislik ve yerli üretim olan elektronik kimlik kartları dünyadaki benzerleri arasında üstün özellikleriyle dikkat çekiyor. Görsel ve kimyasal birçok güvenlik unsuruna sahip kimlikler şifre mekanizmasıyla korunuyor. 10 yıllık ömre sahip olacak kimlikler yıl sonuna kadar tüm illere  3 yıl içinde tüm vatandaşlara dağıtılacak.
Yeni kimlik kartı için 18 yaşından  büyüklerin son altı ay içinde çekilmiş bir adet biyometrik  fotoğraf ve önceki kimlikleri ile müracaat etmesi gerekiyor. Kimliğini kaybeden vatandaşların ise yerleşim yeri veya diğer adres muhtarlığınca düzenlenecek Cüzdan Talep Belgesi ve bir adet Biyometrik fotoğrafla Nüfus Müdürlüğüne şahsen başvurması gerekiyor.  Kimlik kartı bedeli olarak kanuni bildirim süresi dışında doğum nedeniyle  düzenlenen kimlik kartı ve değiştirme nedeniyle 15 TL, kayıp nedeniyle  düzenlenen kimlik kartı için 30 TL talep edildiği ifade edildi.
 
 
( Not: Sitemizde İçerik Ekleme ve Düzenlemesi Devam Etmektedir)